Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №18 "Росинка"
Среда, 19.09.2018, 22:28Приветствую Вас Гость | RSS
[ Главная ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Форма входа

Меню сайта

Наш опрос
Оцените работу воспитателя.
Всего ответов: 124

Новости дня

Статистика

Онлайн всего: 1
Левых: 1
В теме: 0

Главная » 2018 » Август » 16 » Неправомірна вигода: заходи запобігання та протидії
20:21
Неправомірна вигода: заходи запобігання та протидії

Неправомірна вигода

Грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав. (п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання ко Аналогічне визначення міститься у примітці до ст. 354 та ст. 364-1 Кримінального кодексу України.

Неправомірна вигода як обов’язкова складова корупції

Корупція - використання особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у ч.1 ст. 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

Форми корупційних дій

1. Використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди;

2. Прийняття неправомірної вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб;

3. Обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

Відповідальність за вчинення корупційних правопорушень

За вчинення корупційних правопорушень в Україні встановлено кримінальну відповідальність. Неправомірна вигода є предметом групи злочинів, які отримали назву «корупційні злочини», перелік яких надано в примітці до ст. 45 Кримінального кодексу України. Неправомірна вигода замінила собою традиційне для кримінального права поняття «хабар». У кримінальному законодавстві мінімального розміру неправомірної вигоди не встановлено!

Неправомірна вигода як складова правопорушень, пов’язаних з корупцією Правопорушення пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, спрямовані на запобігання отримання неправомірної вигоди

• Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища (стаття 22).

• Обмеження щодо одержання подарунків (статті 23, 24).

• Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 25).

• Вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (статті 28-36).

Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища

Особам, зазначеним у ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Обмеження щодо одержання подарунків

Особам, зазначеним у п. 1, 2 ч.1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб: - у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; - якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи. Можна приймати подарунки ЗА УМОВ: - вони відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, - вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка (липень 2017 – 1684 грн.), одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (2017 – 3200 грн.). Обмеження щодо вартості подарунків НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на подарунки, які: - даруються близькими особами; - одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Адміністративна відповідальність за порушення вимог, заборон та обмежень, спрямованих на запобігання отримання неправомірної вигоди

• порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 172-4 КУпАП);

• порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (стаття 172-5 КУпАП);

• порушення вимог фінансового контролю (стаття 172-6 КУпАП);

• порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 172-7 КУпАП).

Запобігання одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними

 У разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів:

• відмовитися від пропозиції;

• за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

• залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

• письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. У разі виявлення у своєму службовому приміщенні чи отримані майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка: невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації. Про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка складається акт, який підписується особою, яка виявила неправомірну вигоду або подарунок, та її безпосереднім керівником або керівником відповідного органу, підприємства, установи, організації.

Просмотров: 30 | Добавил: бредпит | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Статистика

Друзья сайта

География сайта

Календарь
«  Август 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ПОГОДА

Психология

Архив записей

Copyright MyCorp © 2018