Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №18 "Росинка"
Воскресенье, 19.08.2018, 18:15Приветствую Вас Гость | RSS
[ Главная ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Форма входа

Меню сайта

Наш опрос
Оцените работу воспитателя.
Всего ответов: 123

Новости дня

Статистика

Онлайн всего: 1
Левых: 1
В теме: 0

Главная » 2018 » Июль » 30 » «ЛІТО НАДВОРІ. ПОГРАЙТЕ З ДИТИНОЮ!»
18:22
«ЛІТО НАДВОРІ. ПОГРАЙТЕ З ДИТИНОЮ!»

Настало літо - чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.
Літній відпочинок-це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям,що саме в літку потрібно набратися сил на подальший рік начання, ходіння до дитячого садочка, саме в цю пору року можна багато дечому новому навчитися, нове побачити, запамятати.

Пам'ятайте:

Відпочинок - це добре. Неорганізований відпочинок - погано!

Сонце - це прекрасно. Відсутність тіні - погано!

Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку

Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх.

Ігри з батьками - це невід'ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров'я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, весело грає в м'яч. Для дошкільника «гра - єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого - «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослою».

Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м'ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.

Рухливі ігри з предметами (з масажним м'ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об'єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами.

У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям? Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і йому і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які він грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім'ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.

Ігри з м'ячем

«Їстівне - неїстівне»

Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м'яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м'яч, якщо «неїстівне» - відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.

«Назви тварина»

Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м'яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.

«Дожени м'яч»

Якщо у вас на відпочинок виявилося два м'ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді м'яч один одному, намагаючись, щоб один м'яч не наздогнав інший.

 

Рухливі ігри на асфальті

Рухлива гра «Кольорові кружечки»

Мета: розвивати у дітей дошкільного віку увагу, координацію руху, закріпити знання з порядкової лічби.

Хід гри:  діти плигають по кружечкам, зберігаючи послідовність. Важливо знайти потрібну цифру, не порушуючи рахунку.

Варіативність: Можна запропонувати дітям плигати через один кружечок, плигати тільки лицем вперед, плигати тільки на обох ногах, на одній нозі.

Рухлива гра «Класики»

Мета: Навчити дітей плигати на одній нозі, на двох ногах, закріпити знання з порядкової лічби.

Хід гри: Діти по черзі плигають по хмаринкам на яких намальовано цифри від одного до десяти. Де хмаринка одна намальована, діти плигають на одній нозі, а там де намальовано дві хмаринки поряд – діти плигають обома ногами.

Варіативність: На старті малятам можна запропонувати кидати камінчик на одну з хмаринок, доплигати до кінця хмаринок, повернутись, та забрати камінчик при повертанні на старт.

Рухлива гра «Світлофор»

Мета: Розвивати навички стрибка в довжину, слухову увагу, навчити дітей плигати на обох ногах, закріпити сигнали світлофора, мислення, координацію рухів.

Хід гри: Діти встають у лінії перед сигналами світлофора, коли вихователь називає колір сигналу (червоний, жовтий, зелений), малята повинні стрибнути  на потрібний сигнал двома ногами.

Варіативність: Замінити кольори світлофора на слова «Стій», «Увага», «Руш». Плигати на сигнал світлофора який знаходиться позаду дитини не розвертаючи тулуба.  

Малорухлива гра «Хрестики, нулики»

Мета: Розвивати увагу, мислення, просторові уявлення, логічне мислення, швидкість реакції

Хід гри: Гра розрахована на 2 гравці. Спочатку обговорюється хто якими символами грає: хрестиком або нуликом. Потім діти по черзі малюють крейдою свої знаки так, щоб в результаті вийшла лінія з трьох хрестиків, або з трьох нуликів. Виграє той, хто першим закреслить діагональ з символів.

Варіативність: Замість крейди можна запропонувати грати камінцями.

                             Рухлива гра «Лабіринт»

Мета: Розвивати у дітей просторові уявлення, поняття простору, логічне мислення, увагу.

Хід гри: Малятам потрібно знайти вихід з лабіринту долаючи багато перешкод. Лабіринт має два виходи – входи з різних сторін, заходити можна з любої сторони та рухатися в напрямку до виходу – входу на іншій стороні лабіринту.

Варіативність: можна проходити лабіринт тримаючи в руках будь який предмет.

Рухлива гра «Лабіринт по колу»

Мета: Розвивати просторові уявлення, логічне мислення, увагу.

Хід гри: Дітям потрібно знайти вихід з лабіринту. Форма лабіринту має 3 входи – виходи, дійти до яких можна різними шляхами до центру та назад.

Варіативність: Можна обіграти лабіринт: поклавши в центр лабіринту ляльку,  та відправити її спасати з королівства дракона. Можна покласти в центр лабіринту морквинку, та накормити зайчика, дібравшись до морквинки і принести її.

Рухлива гра «Літери на хмаринках»

Мета: розвивати та закріпляти навички звуко – буквеного аналізу слів, наглядний образ літер, розвивати мислення, пам'ять.

Хід гри: Гру можна проводити за декількома варіантами:

Дитина плигає по хмаринкам та придумує слова на задану літеру; вихователь називає слово, а малята встають на ту хмаринку з літерою, на яку задане слово починається.

Можна виділяти не перший звук, а останній звук в слові.

Рухлива гра «Змійка»

Мета: Розвивати в дошкільників координацію рухів, точність, увагу.

Хід гри: Гра на перший погляд дуже проста, але її можуть ускладнити різноманітні варіанти:  «Пряма з перешкодами», Донеси, щоб не впало», «По рівній доріжці», «Карась та щука», різні види ведення м’ячів (Футбольний, баскетбольний, волейбольний).

Рухлива гра «Гусінь»

Мета: Розвивати координацію рухів, точність, вміння орієнтуватися в просторі.

Хід гри: Діти становляться точно на намальовані підошви, рухаються стрибками від хвоста гусіні. Приходиться дітям плигати і в перед, і назад, і боком.

Варіативність: «По крокам», «Потрап в кожний крок», «Баскетболісти», «Цілься краще», «Пройди та переступи».

Рухлива гра «Сонечко з косичками»

Мета: Розвивати вміння орієнтуватися в просторі, координацію рухів, пам'ять, логічне мислення, увагу, спритність.

Хід гри: Гравців стільки, скільки косичок у сонечка. Рухатися можна в декількох напрямах: в коло, з кола. Плигати можна на одній нозі, на двох, прямо, задом, лівим боком, правим боком, можна переступати.

Варіативність: «Поміняйся місцями», «З купки на купку», «Хто швидше?», «Знайди свій бантик», «Вудочка», «Хто зробить менше кроків?», «Пташки в гніздах».

Просмотров: 11 | Добавил: бредпит | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Статистика

Друзья сайта

География сайта

Календарь
«  Июль 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

ПОГОДА

Психология

Архив записей

Copyright MyCorp © 2018