Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №18 "Росинка"
Пятница, 21.02.2020, 20:26Приветствую Вас Гость | RSS
[ Главная ] [ Поради сестри медичної старшої ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Форма входа

Меню сайта

Наш опрос
Оцените работу воспитателя.
Всего ответов: 139

Новости дня

Статистика

Онлайн всего: 1
Левых: 1
В теме: 0

     

РАННІЙ ВІК

Загальні особливості вікового періоду

У цьому періоді відбувається інтенсивне фізичне зростання дитини, змінюється співвідношення між величиною голови, тулуба, кінцівок, прорізається 20 молочних зубів, певних змін зазнають антропометричні показники:

                                                                      Хлопчики

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

2-й рік життя

85-95

12,5-13,7

48,9-52,4

3-й рік життя

92-99

13,7-16,1

50,3-54,7

 

                                                                      Дівчатка

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

2-й рік життя

82-90

11,7-14,1

47,6-52,5

3-й рік життя

91-99

13,1-16,7

49,8-53,9

МОЛОДШИЙ ВІК

                Загальні особливості вікового періоду

Порівняно з дитиною раннього віку істотно зростають фізичні можливості, змінюються антропометричні показники. Маса тіла дитини протягом цього періоду збільшується приблизно на 4кг, довжина – на 12-15см, окружності грудної клітки становить близько 54см, збільшується життєвий простір, цілеспрямованішими стають дії, урізноманітнюються і стають більш координованими рухи. Нижче наведено антропометричні показники дитини молодшого дошкільного віку:

                                                                      Хлопчики

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

4-й рік життя

99-109

14,5-18,5

51,1-55,3

5-й рік життя

106-116

16,4-19,7

52,0-54,0

 

                                                                      Дівчатка

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

4-й рік життя

98-109

13,9-18,2

49,3-54,0

5-й рік життя

102-111

15,4-19,0

51,6-56,2

СТАРШИЙ ВІК

                Загальні особливості вікового періоду

На 6-7 роках життя відбуваються подальші зміни у фізичному, психічному (психологічному), соціальному розвитку дошкільника. Протягом цього періоду маса його тіла збільшується на 200гр. щомісяця, а довжина тіла на 0,5см. Зростає роль  кори головного мозку в регуляції поведінки дитини, вдосконалюються процеси вищої нервової діяльності, зростає її рухливість. У таблиці наведено антропометричні характеристики дитини шостого-сьомого років життя:

                                                                      Хлопчики

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

6-й рік життя

112-122

17,6-21,4

53,7-60,8

7-й рік життя

117-128

18,1-24,5

56,7-64,6

 

                                                                      Дівчатка

ВІК

Довжина тіла (см)

Маса тіла (кг)

Окружність грудної клітки (см)

6-й рік життя

113-122

17,9-21,5

52,3-58,9

7-й рік життя

117-128

18,7-25,1

54,8-63,1

 

          

Профілактика отруєнь дітей під час новорічних свят.

Шоновні батьки!

Найбільше харчових отруєнь реєструють на другий-третій день після святку­вання. Тож у пору різдвяних та новорічних свят батьки мають бути особливо уваж­ними до їжі, яку вживатиме дитина. Харчове отруєння виникає за вживання неякісної або несвіжої їжі, а також продуктів, строк придатності яких минув. Щоб не зіпсувати свят та уникнути хар­чових отруєнь, слід дотримуватися правил особистої гігієни, технології приготу­вання страв, зберігання продуктів харчування та готових страв. Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Привчіть дитину мити руки з милом пе­ред кожним прийомом їжі. Мийте руки з милом перед приготуванням страв. Тримайте в чистоті кухонне приладдя. Для миття кухонного посуду, плити, по­верхні столу, раковини використовуйте мийні засоби, призначені саме для цього. Відро для сміття обробляйте дезінфікуючими засобами та тримайте із закритою кришкою. Для приготування страв використовуйте тільки свіжі продукти. Для вживан­ня у свіжому вигляді фрукти, овочі, зелень протягом 10 хв. замочуйте у воді, під­кисленій оцтом, а потім промивайте під проточною водою. Ліпше використовувати яблучний оцет у співвідношенні 3-4 столові ложки на 1 л води. Не вживайте про­дукти, термін придатності яких минув. Використовуйте обробні дошки окремо для сирих і готових продуктів. Це дасть змогу уникнути контакту цих продуктів між собою. Після використання дошку для сирих продуктів харчування обов'язково обробляйте мийними засобами, також можна обдати її окропом. Дотримуйтеся правил зберігання готових продуктів харчування - ковбасних виробів, сирів, хліба, консервованих продуктів тощо, - що зазначені на етикетці. Правильно зберігайте готові страви. Ізолюйте страви від потрапляння повіт­ря - посуд накривайте кришками чи харчовою плівкою. Зберігайте страви за тем­ператури не вище +5 °С. Холодні готові страви зберігайте не більше 2-х діб, розі­гріту їжу - не більше 2-х год. Дотримуйтеся правил товарного сусідства - готові страви зберігайте в холодильнику окремо від сирих продуктів. Вчіть дитину дотримуватися гігієни харчування. Під час вживання їжі пам'ятайте про помірність та обмеження, тобто не змушуйте дитину спробува­ти всі страви, що є на столі. Не дозволяйте дитині вживати солодкі газовані напої та багато кондитерських виробів, особливо з кремом.

Бажаю Вам веселих новорічних свят!

      Про медичний огляд майбутніх першокласників.

Шановні батьки!

Сьогодні я вам розкажу про обов’язкові медичні огляди наших першочків. Профілактичний медичний огляд перед школою у цьому  році буде відбуватися 02.05.2019року, у дитячій лікарні яка знаходиться за адресою: місто Бахмут, вул. Ювілейна 23. Для цього Вам необхідно записатися до свого сімейного лікаря за два тижні до дати проведення медогляду, щоб отримати амбулаторну карту дитини.

Медична документація школяра.

Обов’язковими медичними формами, що передаються директору школи, а потім – медичним працівникам школи, є:

- медична карта дитини (форма № 086-1/о);

- карта профілактичних щеплень (форма № 63/о).

Медична карта дитини.

Медична карта дитини – документ індивідуального характеру.

Вона заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі і дає уявлення про стан здоров’я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводились по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцеї, дитячому будинку, школі-інтернаті.

Паспортна частина медичної картки дитини й анамнестичні дані на дітей, які збираються вступати в перший клас, заповнюються на підставі записів «Історії розвитку дитини» медичними працівниками дитячої поліклініки під час проведення поглибленого огляду цих дітей.

Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники лікувально-профілактичного закладу при проведенні медичного огляду дитини-першокласника, а надалі – в порядку поточних спостережень під час проведення періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів. Тобто, якщо дитина відвідувала дитячий садок, то її медичну карту видають батькам для проходження медичного огляду перед вступом до школи.

 У медичній карті дитини мають зазначатися:

- результати медичного огляду фахівцями (мінімум: педіатром або лікарем загальної практики – сімейної медицини, дитячим хірургом, дитячим ортопедом-травматологом, дитячим офтальмологом, стоматологом, логопедом, якщо дитина стоїть на диспансерному нагляді у будь якого іншого спеціаліста наприклад у кардіолога, вона повинна відвідати данного спеціаліста для подовження або зняття діагнозу );

Окрім огляду фахівцями, дитина має пройти  лабораторне обстеження, а саме: проведення антропометрії, вимірювання артеріального тиску та здійснення лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інше за показаннями).

При переведенні дитини з дитячого садка до школи карта дитини передається разом з її особовою справою.

Хто повинен супроводжувати дитину?

Чиним законодавством передбачено, що медичний огляд дитини має бути проведений тільки в присутності батьків.

Дуже часто у зв’язку з великим робочим навантаженням батьки перекладають обов’язок проходження медичного огляду дитини на найближчих родичів – бабусь, дідусів або старших дітей у сім’ї.

Варто зауважити, що вищезгадані родичі не є законними представниками дитини, якщо судом абоопікунською радою не встановлено офіційної опіки над дитиною. Тому батькам необхідно виділити час та пройти медичний огляд разом із дитиною самостійно.

Отже прошу забезпечити дотримання батьками затверджений графік проходження медогляду дітей.

 

Дякую за увагу!

Дії задля поліпшення апетиту дитини

Не варто садовити дитину під час приймання їжі спиною до дверей, тому що таке розташування в просторі призводить до появи тривожності та зменшує апетит. Потреба в безпеці є базовою і від її задоволення залежить загальне са­мопочуття дитини і зокрема бажання їсти.

Не можна об'єднувати за одним столом дошкільників, які зазвичай граються разом, щоб вони не відволікали один одного від процесу харчування.

Слід увімкнути приємну тиху музику, яка подобається дітям. Це сприяє підви­щенню апетиту, задає певний ритм рухів.

Варто стежити за температурним режимом. У приміщенні, де їдять дошкіль­ники, не має бути душно чи жарко, адже це різко знижує апетит.

Не можна примушувати дитину сидіти за столом в очікуванні їжі — це її швидко втомлює та негативно позначається на процесі вживання їжі.

Під час годування дошкільників слід уникати негативних емоцій та неприєм­них розмов між працівниками дитячого садка та з батьками.

Не варто сварити дитину перед та під час прийому їжі, адже атмосфера впро­довж уживання їжі має бути спокійною та приємною.

Не можна виправляти помилки дитини в грубій та різкій формі на кшталт: «Не чавкай!», «Як ти тримаєш виделку?!», «Не криши!» тощо. Це негативно відображається на апетиті дошкільника і його ставленні до процесу харчу­вання.

Обмороження у дітей – методи лікування та профілактика

Досить часто батьки, відправляючи дітей на вулицю, забувають про деякі запобіжні заходи від такого явища, як обмороження. Прогулянки та активні ігри на свіжому повітрі дуже корисні для здоров’я дитини, але маленькі бешкетники, захопившись іграми, можуть навіть не відчути, що слід негайно повернутися додому щоб зігрітися.

Причини обмороження у дітей

До обмороження дитини призводить збільшення тепловіддачі (сильний вітер, сухість шкіри) в поєднанні з порушеннями мікроциркуляції крові, до яких може призвести наприклад:

– тісне взуття;
– необхідність тривалий час утримувати щось у руках (наприклад, санки або лижні палиці);
– тривала нерухомість, в тому числі при багатогодинних поїздках на санках.

Сильний вітер, висока вологість повітря і промокле взуття та одяг значно посилюють втрату тепла організмом. Пам’ятайте, обморозитися дитина може навіть і при нульовій температурі, оскільки має значення стан погоди. Вітряна погода завжди збільшує небезпеку обмороження.

Ступені обмороження

Обмороження I степені – збліднення ураженої ділянки шкіри, після зігрівання спостерігається почервоніння, в деяких випадках з багряно-червоним відтінком, можливий розвиток набряку.

Обмороження II степені – збліднення, охолодження, втрата чутливості з подальшим утворенням пухирів, наповнених прозорим вмістом.

Обмороженні III степені – утворення в початковому періоді бульбашок з кров’яним вмістом і синьо-багряним дном, втрата чутливості до подразнень.

Обмороження IV степені – омертвіння всіх шарів м’яких тканин, нерідко ураження кісток і суглобів.

Симптоми обмороження в дитини

При обмороженні уражену ділянку шкіри спочатку злегка поколює, потім вона втрачає чутливість і стає яскраво-білою.

Для того, щоб уникнути обмороження в дитини, необхідно:

– використовувати захисні засоби;
– одяг дитини, що складається з декількох шарів, повинен бути легким і зручним;
– використовувати тільки тепле і зручне взуття;
– носити рукавиці або рукавички;
– регулярно активно рухатися.

Діти повинні бути одягнені у вільний багатошаровий одяг, бажано синтетичний, а не бавовняний (намокаючи, бавовна пропускає холод, тому вона не належить до хороших теплоізоляційних матеріалів). В якості верхнього одягу на дитині повинен бути теплий, але не товстий, комбінезон або костюм, що складається з штанів та куртки з непромокаючого матеріалу.

Допомога при обмороженні

Правильна допомога

На відморожені місця треба накласти термоізолюючу пов’язку. Для цього слід виконати наступні дії.

1. Вільно забинтувати постраждалі ділянки бинтом.
2. Накласти товстий шар вати.
3. Накласти зверху 2 – 3 шари поліетиленових пакетів.
4. Закутати вовняною тканиною (шарф, хустка, дитяча ковдра).

Неправильна допомога

1. Розтирання снігом. Сніг, особливо на сильному морозі, складається з кристалів льоду. Такий розігрів рівноцінний полірування шкіри напилком.
2. Розтирання постраждалих ділянок вовняною тканиною травмує поверхній шар шкіри.
3. Занурення в теплу воду (навіть кімнатної температури). При обмороженні шкіра зберігає мінусову температуру, тому різниця з водою складає не менше 20 градусів. На поверхні шкіри відбувається відтавання клітин. Але вони не можуть підключитися до процесу життєдіяльності, оскіл

Статистика

Друзья сайта

География сайта

Календарь
«  Февраль 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

ПОГОДА

Психология

Архив записей

Copyright MyCorp © 2020